Tutaj powinien być opis

Bal andrzejkowy w przedszkolu

30 listopada w Oddziale Przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Piecniku zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowaliśmy Andrzejki. Dzieci dowiedziały się, że jest to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, ponieważ uchylała wrota do nieznanej przyszłości. Przedszkolaki miały okazję przebrać się w kostiumy i wspólnie się bawić.  Nie zabrakło wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją przyszłość.  Było ustawianie bucików, przekłuwanie serduszek z imionami, wróżenie za pomocą magicznej kostki oraz wspólne tańce przy muzyce. Następnie dzieci zasiadły do słodkiego poczęstunku oraz pięknie pokolorowały andrzejkową kolorowankę. Była to wspaniała okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie źródło szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w świat marzeń i fantazji.

Aleksandra Gągalska

  • "Gdy wszyscy myślą, że się czegoś nie da zrobić, wtedy pojawia się ten który nie wie, że się nie da i to robi" A.Einstein

  • |
  • TWOJA SZKOŁA - TWOJA PRZYSZŁOŚĆ

  • |
  • "Opowiedz mi, a wkrótce zapomnę. Pokaż mi, może zapamiętam. Pozwól mi dotknąć, a zrozumiem" Kartezjusz