HEJT

Ze względu na ilość czasu jaką spędzają w obecnym czasie młodzi ludzie przy komputerach (podczas obowiązkowej nauki i nie tylko) warto zwrócić uwagę na zjawisko hejtu. Według słownika języka polskiego jest to obraźliwy i zwykle agresywny komentarz internetowy lub mówienie w sposób wrogi i agresywny na jakiś temat lub o jakiejś osobie. Hejt może dotyczyć grup społecznych, mniejszościowych, etnicznych ale też produktów czy też konkretnych osób. Dosłownie każdy może stać się obiektem hejtu. Kto jest hejtowany? Według portalu abczdrowie hejtowana jest co czwarta osoba w Internecie. Aż 11 procent internautów przyznaje, że zdarza im się hejtować w sieci.

Konsekwencje hejtu w silny sposób odczuwa ofiara hejtu. Obniża się jej poczucie wartości, czasami dochodzi także do problemów zdrowotnych. Taka osoba żyje w bardzo dużym stresie, co może doprowadzic do bezsenności, nerwicy, depresji, a nawet prób samobójczych.

Chcielibyśmy uczulić wszystkich rodziców uczniów Szkoły Podstawowej w Piecniku na to niepokojące zjawisko. Zwróćcie uwagę na niebezpieczeństwo grożące waszemu dziecku. Warto również przyjrzeć się jakiego języka używa wasze dziecko wpisując swoje komentarze w Internecie aby ono samo nie stało się (świadomie lub nieświadomie) hejterem. Bądźmy czujni.

Zachęcamy do obejrzenia filmu Hejt.

• "Gdy wszyscy myślą, że się czegoś nie da zrobić, wtedy pojawia się ten który nie wie, że się nie da i to robi" A.Einstein

• |
  • TWOJA SZKOŁA - TWOJA PRZYSZŁOŚĆ

• |