Tutaj powinien być opis

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętamy!

11 listopada 1918 roku Polska odzyskała po 123 latach niewoli swoją niepodległość i byt państwowy.

Więcej na ten temat opowiedzą uczniowie klasy 8 SP w Piecniku: Aurelia, Kinga, Marysia, Bartek, Krystian i Marcin, którzy wraz nauczycielkami panią Moniką Zawada i panią Moniką Matuszak przygotowali krótki filmik.

Zachęcamy Was do jego obejrzenia, korzystając z poniższego linku lub poprzez zakładkę FILM na naszej stronie:

https://youtu.be/58mQfdhF1XM 

Filmik częściowo powstawał w trybie online, gdyż uczniowie klas starszych nie uczęszczali do szkoły z powodu pandemii.

Klasy młodsze brały udział w zajęciach szkolnych stacjonarnie i też prezentują się w filmiku. Grupa przedszkolna zaśpiewała specjalnie dla Was wzruszającą i patriotyczną piosenkę o naszej ojczyźnie. Mimo tremy świetnie im poszło? Prawda?

Klasa 1 z dumą przywdziała barwy narodowe, klasa 2 wraz z wychowawczynią zaprezentowała kotyliony w barwach bieli i czerwieni. Klasa 3 temat odzyskania niepodległości potraktowała artystycznie, ponadto wraz z wychowawczynią trzecioklasiści odwiedzili miejsce pamięci w Piecniku, zapalając tam symboliczne znicze.

Na zajęciach w klasach młodszych odśpiewano hymn Polski i nie zabrakło też tematyki związanej z naszym narodowym świętem.

Mimo pandemii, mimo nauczania online…pamiętamy!

Monika Matuszak

  • "Gdy wszyscy myślą, że się czegoś nie da zrobić, wtedy pojawia się ten który nie wie, że się nie da i to robi" A.Einstein

  • |
  • TWOJA SZKOŁA - TWOJA PRZYSZŁOŚĆ

  • |
  • "Opowiedz mi, a wkrótce zapomnę. Pokaż mi, może zapamiętam. Pozwól mi dotknąć, a zrozumiem" Kartezjusz