Tutaj powinien być opis

Spotkanie przedszkolaków ze strażakami

Dnia 5 października 2020r z inicjatywy rodziców Oddział Przedszkolny odwiedzili strażacy z  Ochotniczej Straży Pożarnej w Piecniku. Wizyta wzbudziła duże zainteresowanie wśród dzieci.  Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się na czym polega praca strażaka, jak się należy zachować kiedy zauważymy pożar. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania. Strażacy przypomnieli również zasady udzielania        I pomocy. Przedszkolaki miały również możliwość zobaczenia z bliska wozu bojowego i sprzętu znajdującego się w nim. Dzieci mogły dotknąć i potrzymać niektóre elementy wozu, takie jak: wąż, prądownic czy hełm. Przedszkolakom szczególnie spodobała się prezentacja prądownicy, która używana jest w akcjach pożarowych. Każdy chętny przedszkolak mógł włożyć na głowę prawdziwy hełm strażacki. Na tym spotkaniu dowiedzieliśmy się jak zachować się w trudnych sytuacjach, utrwaliliśmy numery alarmowe i przy okazji świetnie się bawiliśmy. Na zakończenie, w ramach podziękowania strażakom i rodzicom za udane spotkanie, wszyscy udaliśmy się na wspólne ognisko z kiełbaskami.

Aleksandra Gągalska

  • "Gdy wszyscy myślą, że się czegoś nie da zrobić, wtedy pojawia się ten który nie wie, że się nie da i to robi" A.Einstein

  • |
  • TWOJA SZKOŁA - TWOJA PRZYSZŁOŚĆ

  • |
  • "Opowiedz mi, a wkrótce zapomnę. Pokaż mi, może zapamiętam. Pozwól mi dotknąć, a zrozumiem" Kartezjusz