Tutaj powinien być opis

JUŻ ZA CHWILĘ WAKACJE - ZADBAJMY O BEZPIECZEŃSTWO DZIECI

Drodzy uczniowie i rodzice. Zbliża się długo wyczekiwany okres wakacyjnego wypoczynku. Przed wami czas wolny od nauki, śmiało możecie odpocząć od nauki szkolnej. Za Wami trudny okres mierzenia się ze zdalnym nauczaniem. Pora zresetować siły byście mogli z zapałem przystąpić do pracy w nowym roku szkolnym.

Jednak zanim zaczniecie w pełni korzystać z walorów rekreacyjnych naszych pięknych jezior i lasów, zanim wyjedziecie na wakacyjne wyprawy, zwiedzając i korzystając z różnorodnych letnich atrakcji, pora przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpiecznego zachowania. Zapoznajcie się z prezentacją Bezpieczne Wakacje, dzięki której przypomnicie sobie jak się bezpiecznie zachować nad wodą, na placach zabaw, podwórkach oraz obiektach sportowych, a także podczas kontaktów ze zwierzętami czy osobami obcymi. Wszyscy wiemy jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pamiętajcie o nich podczas pieszych i rowerowych wycieczek.

W tym roku wakacje będą szczególne ze względu na dodatkowe zagrożenie związane z pandemią koronawirusa. Wszyscy zainteresowani powinni znać zasady bezpieczeństwa sanitarnego zmniejszające ryzyko zakażenia dzieci i młodzieży podczas pobytu na wypoczynku. W związku z tym warto  sięgnąć do różnych źródeł informacji.

Poniżej zamieściliśmy linki, które powinny zainteresować rodziców naszych uczniów. Z tymi informacjami warto  się zapoznać zanim ruszycie na wakacyjne wojaże.

Bezpieczny wypoczynek 2020 – ważne informacje:

 • Organizatorzy wypoczynku dokonują rejestracji i zgłoszenia wypoczynku w bazie wypoczynku dostępnej na stronie http://wypoczynek.men.gov.pl
 • Dzięki stronie https://www.gov.pl/web/gov/sprawdz-organizatora-kolonii-albo-obozu w łatwy i szybki sposób rodzice/opiekunowie mogą sprawdzić wiarygodność organizatora wypoczynku.
 • Serwis bezpiecznyautobus.gov.pl – wpisując numer rejestracyjny pojazdu rodzice otrzymają bezpłatną informację, czy autokar, który zawiezie dziecko na wakacje ma aktualne badania techniczne i polisę ubezpieczeniową.
 • Strona internetowa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. https://www.gov.pl/web/mswia/system-powiadamiania-ratunkowego To system powiadamiania ratunkowego numer alarmowy, bezpłatny i dostępny na terenie całej Unii Europejskiej.
 • Strona internetowa Ministerstwa Spraw Zagranicznych https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych/ Zawiera aktualności dla podróżujących przygotowane przez polskie placówki dyplomatyczne we współpracy z MSZ, gdzie w profilach krajów znajdują się informacje i ostrzeżenia dla podróżujących.
 • Bezpłatna aplikacja iPolak – niezbędnik w podróży, gdzie m.in. są aktualne ostrzeżenia dla podróżujących publikowane przez MSZ. Aplikacja jest dostępna za darmo na stronie https://www.msz.gov.pl/pl/ipolak.
 • Rejestracja wyjazdu za granicę przez bezpłatny serwis „Odyseusz”, https://odyseusz.msz.gov.pl/. Dzięki rejestracji służby konsularne będą wiedziały o pobycie osoby na terenie danego państwa i w razie konieczności będzie możliwy szybki kontakt, czy skuteczna pomoc.
 • Wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej: Bezpieczny wypoczynek - wytyczne MEN, GIS i MZ dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży w 2020 roku.

https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-wypoczynek-wytyczne-men-gis-i-mz

https://polskatimes.pl/wakacje-2020-ministerstwo-edukacji-narodowej-przygotowalo-wytyczne-dla-organizatorow-wypoczynku-dla-dzieci-i-mlodziezy/ar/c1-14998591

https://www.ore.edu.pl/2019/07/bezpieczenstwo-podczas-letniego-wypoczynku-men-przypomina/

 •  Poradnik Bezpiecznego Wypoczynku:

https://wypoczynek.men.gov.pl/bundles/ezdevapp/docs/poradnik_bezpiecznego_wypoczynku_men_LATO_2018.pdf

Załączniki

 • "Gdy wszyscy myślą, że się czegoś nie da zrobić, wtedy pojawia się ten który nie wie, że się nie da i to robi" A.Einstein

 • |
 • TWOJA SZKOŁA - TWOJA PRZYSZŁOŚĆ

 • |
 • "Opowiedz mi, a wkrótce zapomnę. Pokaż mi, może zapamiętam. Pozwól mi dotknąć, a zrozumiem" Kartezjusz