Tutaj powinien być opis

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

W tym roku szkolnym, tradycyjnie już, uczniowie Zespołu Szkół w Piecniku przystąpili do Europejskiego Tygodnia Sportu. Z tej okazji w dniach 26.05-1.06.2017r zorganizowano różnego rodzaju zajęcia i rozgrywki sportowe. Uczniowie podzieleni na trzy grupy wiekowe mieli okazję do czynnego uprawiania sportu oraz aktywnej rekreacji na świeżym powietrzu. 

Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej oraz nasi najmłodsi milusińscy z oddziału przedszkolnego bawili sie na podwórku szkolnym wykorzystując przy tym różnego rodzaju przybory sportowe: skakanki, hula hop, ringo i piłki itp., grali w DWA OGNIE, NATARCIE i badmintona. Wiele radości przyniosły im zabawy z chustą animacyjną czy też ukrywanie sie w terenie podczas zabawy w 5 CEGIEŁEK. W tym samym czasie uczniowie starszych klas szkoły podstawowej rywalizowali ze sobą podczas turnieju unihokeja oraz rozgrywek w palanta. Świetnie bawili się grając w podchody na terenie parku wokół jeziora Piecnikowskiego. Najstarsi członkowie naszej szkolnej społeczności (gimnazjaliści), grali na boisku szkolnym w palanta, siatkówkę oraz w piłkę nożną. 

Akcję zakończono wspólnym tańcem na placu przyszkolnym, gdzie przy dźwiękach muzyki wszyscy chętni do zabawy usiłowali dotrzymać kroku prowadzącym trening zumby uczennicom klasy VI (A.Janiszewska, K.Krawczyk, K.Szczepaniak), które wraz ze swoją wychowawczynią, panią Moniką Matuszak, prezentowały przygotowane wcześniej układy choreograficzne. 

Wszyscy świetnie się bawili podczas tegorocznego tygodnia sportu. Na szczęście dopisała nam pogoda i mogliśmy bez przeszkód zrealizować  zaplanowane działania.

  • "Gdy wszyscy myślą, że się czegoś nie da zrobić, wtedy pojawia się ten który nie wie, że się nie da i to robi" A.Einstein

  • |
  • TWOJA SZKOŁA - TWOJA PRZYSZŁOŚĆ

  • |
  • "Opowiedz mi, a wkrótce zapomnę. Pokaż mi, może zapamiętam. Pozwól mi dotknąć, a zrozumiem" Kartezjusz