Tutaj powinien być opis

MAJOWE ŚWIĘTA

Maj obfituje w święta, rocznice i inne uroczystości. Uczniowie klasy IV i VI Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół w Piecniku, organizatorzy apelu, postanowili przypomnieć społeczności uczniowskiej najważniejsze rocznice majowe. Uroczysty apel rozpoczęło wystąpienie pocztu flagowego i wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Kinga Szczepaniak i Karolina Krawczyk z klasy VI wcieliły się w rolę reporterek i przepytywały przechodniów czy znają święta majowe. Robotnik (w tej roli Bartek Kalinowski z klasy IV) przypomniał nam o rocznicy strajku robotników  w Chicago- czyli o święcie pracy. Natomiast para staruszków, których postacie odgrywali Aurelia Groszewska i Krystian Jasiński opowiedzieli o ofiarnej śmierci polskich żołnierzy w bitwie pod Monte Casino. Spotkane przez redaktorki uczennice (w tej roli Agata Janiszewska i Kaja Pobłocka) opowiedziały o rocznicy uchwalenia Konstytucji 3- go maja i jej znaczeniu dla historii Europy i świata. Dziewczynki spieszące się do przedszkola przypomniały też o 26 maja- czyli o Dniu Matki.

Uroczyste deklamacje wierszy  w wykonaniu Kingi Szczepaniak, Bartka Kalinowskiego, Marcina Janiszewskiego i Marysi Bielawskiej oraz wykonanie piosenek: „Witaj majowa jutrzenko”, „Jak długo w sercach naszych” oraz „Taki kraj” dodatkowo uświetniły ten apel. W czasie uroczystego apelu przypomniano też o Święcie Flagi  obchodzonym 2- go maja, Dniu Europy, czy też o mniej znanym a jakże sympatycznym Święcie Niezapominajki.

Wszystkim majowym solenizantom  i jubilatom składamy serdeczne życzenia. Apel przygotowali wspólnie uczniowie klasy IV i VI pod opieką swoich wychowawczyń: M. Matuszak i M. Zawada.

  • "Gdy wszyscy myślą, że się czegoś nie da zrobić, wtedy pojawia się ten który nie wie, że się nie da i to robi" A.Einstein

  • |
  • TWOJA SZKOŁA - TWOJA PRZYSZŁOŚĆ

  • |
  • "Opowiedz mi, a wkrótce zapomnę. Pokaż mi, może zapamiętam. Pozwól mi dotknąć, a zrozumiem" Kartezjusz