Tutaj powinien być opis

TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

Dnia 28.04.2017 troje uczniów klasy I gimnazjum: Bartosz Bąk, Klaudia Grabska i Wiktoria Zając reprezentowało naszą szkołę w etapie powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Tegoroczna edycja odbyła się w hali Polsko-Niemieckiego Centrum Kultury i Sportu w Człopie. Jego organizatorami byli policjanci z wałeckiej jednostki, Stowarzyszenie Rodzin Parafii Św. Antoniego w Wałczu oraz Gimnazjum w Człopie. W przeprowadzeniu turnieju pomagali również strażnicy miejscy i gminni oraz funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej.Celem konkursu jest popularyzowanie roweru jako ekologicznego środka transportu, zdrowego stylu życia oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Do turnieju przystąpiło 15 drużyn z całego powiatu wałeckiego: 9 ze szkół podstawowych oraz 6 z gimnazjum. Uczestnicy sprawdzali się w trzech konkurencjach. W pierwszej kolejności rozwiązywali test wiedzy o ruch drogowym. Następnie pokonywali rowerem tor sprawnościowy składający się z sześciu, trudnych przeszkód min. „łezki”, slalomu „wężyk”. Ostatnią konkurencją był praktyczny test wiedzy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszyscy zawodnicy byli doskonale przygotowani do turnieju, jaki i również wykazali się niesamowitym profesjonalizmem we wszystkich etapach. W ostatecznej klasyfikacji drużyna z Zespołu Szkół w Piecniku zajęła IV miejsce. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach. Opiekę nad uczniami sprawowała pani Monika Zawada.

  • "Gdy wszyscy myślą, że się czegoś nie da zrobić, wtedy pojawia się ten który nie wie, że się nie da i to robi" A.Einstein

  • |
  • TWOJA SZKOŁA - TWOJA PRZYSZŁOŚĆ

  • |
  • "Opowiedz mi, a wkrótce zapomnę. Pokaż mi, może zapamiętam. Pozwól mi dotknąć, a zrozumiem" Kartezjusz