Tutaj powinien być opis

Światowy Dzień Zdrowia – Depresja, porozmawiajmy o niej …

W rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), 7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Tematem przewodnim tegorocznej kampanii informacyjnej była depresja, a hasło przewodnie brzmiało „Depresja – porozmawiajmy o niej”. 

Gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Piecniku wraz z psychologiem Panią Katarzyną Pierzgalską i pedagogiem szkolnym Panią Aleksandrą Gągalską włączyli się w akcję, dzięki czemu poszerzyli swą wiedzę na temat problemu. Uczniowie dowiedzieli się czym charakteryzuje się ta choroba, co jej towarzyszy, jakie są objawy, kogo najczęściej dotyka oraz jak sobie z nią radzić i jak jej zapobiegać.

 Młodzież chętnie uczestniczyła w zajęciach psychoedukacyjnych, podczas których mogli uświadomić sobie, że każdy z nas ma w życiu sytuacje trudne i kryzysowe. Pracując w grupach uczniowie starali się zwiększyć empatię oraz  wypracować metody pomocy osobą w kryzysie. Na zajęciach nie zabrało również filmów profilaktycznych, pokazu slajdów oraz pogadanki.

  • "Gdy wszyscy myślą, że się czegoś nie da zrobić, wtedy pojawia się ten który nie wie, że się nie da i to robi" A.Einstein

  • |
  • TWOJA SZKOŁA - TWOJA PRZYSZŁOŚĆ

  • |
  • "Opowiedz mi, a wkrótce zapomnę. Pokaż mi, może zapamiętam. Pozwól mi dotknąć, a zrozumiem" Kartezjusz