15 marca 2013 10:06 | Aktualności

TEST TRZECIOKLASISTY

Uczniowie trzecich klas szkół podstawowych dnia 14 marca 2013 roku przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty z OPERONEM i Grupą Wydawniczą Polskapresse. Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z OPERONEM był organizowany już po raz szósty. W tym roku uczestniczyło w nim 7158 szkół z całej Polski. Wśród nich znaleźli się również trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół w Piecniku. W dniu swojego pierwszego egzaminu zjawili sie w szkole w strojach galowych, troszkę zestresowani i zaniepokojeni. Sprawdzian składał się z dwóch części. Pierwsza część sprawdzała kompetencje uczniów w zakresie języka polskiego. Uczniowie przez 45 minut rozwiązywali test pod tytułem "Spotkanie w ciemnościach", z tematem przewodnim dotyczącym przygód rodziny Muminków, za który można było uzyskać 20 punktów. Po przerwie uczniowie przystapili do 45 minutowego testu z matematyki, podczas którego rozwiązywali różnego rodzaju zadania odnoszące sie ponownie do sympatycznych bohaterów książki o Muminkach. Za ten sprawdzian trównież można uzyskać maksymalnie 20 punktów. Sprawdzian kompetencji trzecioklasistów ma na celu nie tylko podsumowanie trzyletniego etapu nauki dzieci, ale dzięki temu, że oswaja uczniów z formułą egzaminów, będzie pomocny uczniom w dalszej edukacji.