26 września 2012 20:12 | Aktualności

Kącik przyrody u pierwszaków

W związku z rozpoczęciem jesieni uczniowie klasy pierwszej pod kierunkiem wychowawczyni - mgr Pauliny Białas stworzyli kącik przyrody, w którym znalazł się niezwykle interesujący materiał przyrodniczy. Uczniowie od pierwszych dni  pobytu w szkole gromadzili kasztany, żołędzie, różnego rodzaju szyszki. Pojawiły się także liście różnych gatunków drzew, owoce krzewów m. in. trzmieliny europejskiej, dzikiej róży. Ponadto w “pierwszakowym kąciku przyrody” można znaleźć: ptasie pióra, muszle oraz hubę. Dopełnieniem bogatych zbiorów jest jeż wykonany z naturalnych materiałów, wróbel siedzący na drewnie oraz wiewiórka w otoczeniu gałązek dębu. Dumni uczniowie postanowili uwiecznić stworzony przez nich kącik na wspólnym zdjęciu.