02 czerwca 2020 21:57 | Aktualności

„Laurka dla Jana Pawła II” z okazji 100. rocznicy urodzin papieża

Rok 2020 został uchwalony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Jana Pawła II, 18 maja 2020 roku obchodziliśmy 100. rocznicę urodzin naszego papieża. Z tej okazji uczniowie Szkoły Podstawowej wykonali przepiękne laurki. Święty Jan Paweł II zajmuje szczególne miejsce w historii Polski. Jego pontyfikat ma znaczenie szczególne, dlatego ważne jest  aby najmłodsze pokolenie, które zna go tylko z opowieści, poznało i pokochało papieża .

Prace można było wykonać w czterech kategoriach: praca plastyczna (ręczna) indywidualna, praca plastyczna (ręczna) rodzinna, praca graficzna indywidualna, praca graficzna rodzinna.

Dziękuję serdecznie dzieciom, że w tak piękny sposób uczciły setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły, człowieka wielkiej wiary i nadziei, niosącego  całej ludzkości przesłanie „nie lękajcie się”.

Justyna Wiśniewska-Jasińska