03 maja 2020 19:01 | Aktualności

Nie damy się wirusom!

Uczniowie klas IV-VII w ramach lekcji informatyki, które od ponad miesiąca odbywaja się w ich domach, przygotowali plakaty na temat szczególnie nam bliski: zapobieganie rozwojowi koronawirusa. Zadanie uczniów było dodatkowo utrudnione, zostali poproszeni o wykonanie pracy za pomocą samodzielnie wyszukanego w Internecie programu graficznego. Musieli dostosować swój wybór do własnych możliwości oraz preferencji sprzętowych. Pracę można było wykonać na telefonie, tablecie lub komputerze, i przesłać do nauczyciela. Okazało się, że wielu z was świetnie wykorzystało tę możliwość do poznania nowych, ciekawych aplikacji, zarówno tych pracujących w trybie online jak i takich, które musieliście zainstalować. Udowodniliście, że znacie zasady bezpieczeństwa i radzicie sobie z różnymi aplikacjami. Prace wykonywano między innymi za pomocą aplikacji: CANVA, CRELLO, PICSART, RonyaSoft Poster Desinger, TUX PAINT, SZKIC, PHOTOSHOP, PAINTER, OPEN OFFICE DRAW, IBIS PAINT X, POSTER MAKER, VECTR, MG FARBA. Mam nadzieję, że wasza przygoda z tymi aplikacjami dopiero się zaczęła.

Renata Molka