"Gdy wszyscy myślą, że się czegoś nie da zrobić, wtedy pojawia się ten który nie wie, że się nie da i to robi" A.Einstein ::TWOJA SZKOŁA - TWOJA PRZYSZŁOŚĆ::"Opowiedz mi, a wkrótce zapomnę. Pokaż mi, może zapamiętam. Pozwól mi dotknąć, a zrozumiem" Kartezjusz

Aktualności

17 marca 2020 10:48 | Aktualności

DLA NASZYCH NAJMŁODSZYCH

Kochani,

teraz coś dla Was. Poniżej zajdziecie ciekawe materiały i platformy z ćwiczeniami, grami, kartami pracy.

Pozdrawiam cieplutko i miłej zabawy życzę.

Katarzyna Pierzchała

 

zrzut_ekranu_20200312_o_154139.png

 

 Jedną z ulubionych platform dzieci jest ITO, strona na której znajdziemy niesamowite zadania dla najmłodszych. Są tam zadania typu układanki,  puzzle, czy np. interaktywne kolorowanki,  dzięki którym dzieci z powodzeniem mogą ćwiczyć koordynację wzrokowo- ruchową,  Dla dzieci, które mają problem z zapamiętaniem literek lub cyfr znajdują się ćwiczenia wspomagające proces uczenia się czytania i liczenia. Nie brakuje także zadań dla dzieci z problemami w komunikacji i rozumienia mowy. Dzięki panelowi piktogramy dzieci mogą zapamiętywać nazwy przedmiotów. Nie brakuje też ćwiczeń wspomagających proces logicznego myślenia.

http://www.ito.hg.pl/

 

zrzut_ekranu_20200313_o_081829.png

 

DYKTANDA ONLINE Dla wszystkich uczniów, którzy chcą ćwiczyć i utrwalać ortografię polecamy bezpłatną stronę z dyktandami online. Ćwiczenia  skategoryzowane są według trudności ortograficznych i stopnia trudności. Z powodzeniem zatem wykorzystamy je z uczniami młodszymi i starszymi.

https://dyktanda.online/app/

 

zrzut_ekranu_20200312_o_154635.png

 
Puzzle to świetne ćwiczenia  korygujące dysfunkcje  wzrokowe i motoryczne.
Pomagają ćwiczyć koncentrację, wydłużanie uwagi, syntezę wzrokowo-ruchową. Takie puzzle mogą być pretekstem do poszerzania i rozwijania słownictwa związanego z wigilią, potrawami, symbolami  Wielkanocy i tradycjami.  Jak samemu stworzyć takie puzzle, nic trudnego. Na platformie znajduje się mnóstwo gotowych puzzli, z których bez zakladania konta można skorzystać. 

 https://www.jigsawplanet.com/

zrzut_ekranu_20200312_o_155605.png

Polska to lubię, do świetna platforma z materiałami on-line, ale także z mnóstwem metodycznie przygotowanych krat pracy. Wszystkie treści dotyczą Polski i patriotyzmu. 

http://www.polskatolubie.pl/

 

unnamed.png

 Ćwiczenia w układaniu tangramów.

http://www.transum.org/software/Tangrams/Template.asp

 3.gif

Platforma z niezwykle przejrzystymi i merytorycznie poprawnymi ćwiczenia i zadaniami dla uczniów klasy 1-3 z przyrody, języka angielskiego i języka niemieckiego.

http://innowacja.sfera.lublin.pl/index.html#subjects

 

logo2017d.png

 

Matzoo to platforma z matematycznymi zadaniami. Znajdują się na niej ćwiczenia skategoryzowane od klasy 0-8. To bezpłatne interaktywne ćwiczenia

https://www.matzoo.pl/?fbclid=IwAR1G7PbGGywCJL0VlsTv6uDZTV8zBqk7qzOx4s_RUrEzUeURwQh2f4MvV1A

Przeczytano: 161 razy. Wydrukuj|Do góry