16 marca 2020 21:45 | Aktualności

NAUKA W DOMU

Drodzy uczniowie i rodzice. Zajęcia w szkole zostały na pewien czas zawieszone, co bynajmniej nie oznacza, że jest to czas wolny od nauki.

Ci nieco starsi uczniowie mogą wreszcie sięgnąć po ciekawą książkę (może warto wreszcie nadrobić zaległości w lekturach, nie tylko tych obowiązkowych). Poszukajcie ciekawych i zarazem rozwijających gier. Sudoku to gra dla ludzi w każdym wieku, świetnie rozwija pamięć, logiczne myślenie i spostrzegawczość a można ją znaleźć zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej.  Wystarczy zainstalować aplikacje na tablecie, telefonie lub poszukać wersji online. A pamiętacie układankę TANGRAM. Część z naszych uczniów ma gdzieś głęboko ukryte materiały, które dostawaliście by przygotować się do szkolnego  konkursu układania tangramów (a jak ich nie macie to można poszukać podobnych w Internecie). Teraz jest idealny czas by je wyciągnąć na światło dzienne i „pobawić się” nimi. Możecie urządzić sobie w domu swoje rodzinne rozgrywki. Możliwości jest całe mnóstwo, wystarczy tylko chcieć.

W przypadku naszych najmłodszych uczniów ważne jest wsparcie ze strony rodziców. Poświęćcie swoim pociechom trochę więcej uwagi i czasu, czytajcie razem, grajcie w różne gry, rysujcie, malujcie, pobawcie się z dziećmi modeliną a może po prostu zajmijcie się wspólnym lepieniem pierogów, czy przygotowaniem warzyw do sałatki,  bo to przecież idealne ćwiczenia przyczyniające się do rozwoju ich umiejętności manualnych.

Nie chcemy zostawiać was bez pomocy.  Na naszej stronie, w lewym menu, założyliśmy dwie nowe zakładki.  W zakładce E-ZASOBY  zamieściliśmy  linki do ciekawych stron z różnych przedmiotów a w drugiej, która zatytułowaliśmy NAUKA W DOMU znalazły się zadania skierowane do uczniów poszczególnych klas. Zaglądajcie tam i pracujcie.

Drodzy rodzice, umożliwcie swoim dzieciom dostęp do Internetu, tak by mogli w pełni wykorzystać okres zawieszenia zajęć lekcyjnych w szkole do nauki i rozwoju. Pamiętajcie zarazem, żeby zadbać o higienę pracy swoich dzieci przy komputerze, tablecie czy też z wykorzystaniem telefonu (istotny jest zarówno czas pracy jak i prawidłowa pozycja czy też oświetlenie).

Parafrazując słynny cytat z filmu „Gwiezdne wojny” – NIECH ZDROWIE BĘDZIE Z WAMI!

Renata Molka