16 marca 2020 20:45 | Aktualności

Wkrótce egzamin ósmoklasisty

Drodzy ósmoklasiści!

Najwyższy czas wziąć się za powtórki i utrwalenie materiału. Niech dla Was priorytetem podczas nauki w domu bedą przygotowania do egzaminu, skupcie się więc na trzech przedmiotach szkolnych: języku polskim, matematyce i jezyku niemieckim.

Centralna Komisja Egzaminacyjna (a to właśnie ta instytucja jest odpowiedzialna za przygotowanie waszych testów egzaminacyjnych i przeprowadzenie egzaminu) chce wam w tym pomóc zamieszczając na swojej stronie dodatkowe materiały powtórkowe. Codziennie od 16 do 25 marca, w dni powszednie, znajdziecie na ich stronie oraz na stronach internetowych wszystkich okręgowych komisji egzaminacyjnych zestawy zadań, które możecie wykorzystać jako element powtórki przed egzaminem ósmoklasisty. W każdym zestawie przygotowano dla Was zadania z języka polskiego  (zorganizowane według lektur obowiązkowych z klasy VII i VIII)matematyki (zorganizowane według kolejnych wymagań szczegółowych podstawy programowej z matematyki dla klasy VII i VIII) oraz z języka angielskiego. Niestety nie ma tam zadań z niemieckiego.

Zadania będą publikowane codziennie ok. godz. 9:00, natomiast rozwiązania do nich ok. godz. 15:00. Skorzystajcie z tej możliwości