"Gdy wszyscy myślą, że się czegoś nie da zrobić, wtedy pojawia się ten który nie wie, że się nie da i to robi" A.Einstein ::TWOJA SZKOŁA - TWOJA PRZYSZŁOŚĆ::"Opowiedz mi, a wkrótce zapomnę. Pokaż mi, może zapamiętam. Pozwól mi dotknąć, a zrozumiem" Kartezjusz

Aktualności

27 stycznia 2020 21:08 | Aktualności

Samarytanie dla Afryki

"Drzewo życia dla Rwandy” to akcja charytatywna Caritas polegająca na zbieraniu funduszy, aby zakupić szczepki drzew awokado. Są one pierwszym i podstawowym źródłem pożywienia, szczególnie spożywanego przez dzieci w środkowej Afryce, a szczególnie w Rwandzie. Sytuacja tam jest bardzo ciężka, dzieciom doskwiera niedożywienie, dużo rodzin nie stać aby zakupić mundurek, który jest wymagany aby dziecko mogło uczęszczać do szkoły. Koszt jednego zaszczepionego drzewka to 35 zł.

Wolontariusze z Piecnika podjęli się tego wyzwania, którego adresatami są ich rówieśnicy z drugiego końca świata, zorganizowali kiermasz słodkości i uzbierali: 245zł 50gr. Każdy darczyńca w podziękowaniu otrzymał naklejkę z grafiką awokado.

Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc, bo dzięki Wam drzewka wyrosną w pobliżu domów rwandyjskich rówieśników. Wielkie dzięki!

Justyna Wiśniewska-Jasińska

drzewo_zycia.jpg

Przeczytano: 219 razy. Wydrukuj|Do góry