27 stycznia 2020 21:08 | Aktualności

Samarytanie dla Afryki

"Drzewo życia dla Rwandy” to akcja charytatywna Caritas polegająca na zbieraniu funduszy, aby zakupić szczepki drzew awokado. Są one pierwszym i podstawowym źródłem pożywienia, szczególnie spożywanego przez dzieci w środkowej Afryce, a szczególnie w Rwandzie. Sytuacja tam jest bardzo ciężka, dzieciom doskwiera niedożywienie, dużo rodzin nie stać aby zakupić mundurek, który jest wymagany aby dziecko mogło uczęszczać do szkoły. Koszt jednego zaszczepionego drzewka to 35 zł.

Wolontariusze z Piecnika podjęli się tego wyzwania, którego adresatami są ich rówieśnicy z drugiego końca świata, zorganizowali kiermasz słodkości i uzbierali: 245zł 50gr. Każdy darczyńca w podziękowaniu otrzymał naklejkę z grafiką awokado.

Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc, bo dzięki Wam drzewka wyrosną w pobliżu domów rwandyjskich rówieśników. Wielkie dzięki!

Justyna Wiśniewska-Jasińska

drzewo_zycia.jpg