27 stycznia 2020 21:06 | Aktualności

GÓRA GROSZA

Już po raz kolejny we wszystkich szkołach całej Polski odbyła się wielka akcja "GÓRA GROSZA". Akcję tą organizuje Towarzystwo Nasz Dom z Warszawy.

Celem akcji jest zbieranie funduszy na różne programy pomocy osieroconym dzieciom a także uświadomienie dzieciom i młodzieży, że nawet najdrobniejsze monety, pojedynczo niewiele warte, zebrane w tak dużej liczbie przez uczniów wszystkich szkół całego kraju, mogą tworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc bardzo wielu ich koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w najtrudniejszej sytuacji życiowej.

Nasza szkoła również brała udział w tej akcji. W tym roku, tak jak w ubiegłym, opiekę nad akcją objął Samorząd Uczniowski. W klasach zbierano grosze, po zakończeniu akcji przedstawiciele SU zliczyli wszystko razem i okazało się, że udało nam się zebrać kwotę w wysokości 390zł 95gr. Największą "górę grosza" usypała klasa III w kwocie: 96zł78gr, uczniowie tej klas otrzymali słodki upominek.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by innym mogło być lepiej, ponieważ „jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”.

Justyna Wiśniewska-Jasińska

Rozliczenie klas: