09 stycznia 2020 12:33 | Aktualności

SZKOLNA WIGILIA

Święta Bożego Narodzenia to wspaniały czas, w którym spotykamy się z najbliższymi osobami, w kręgu rodziny i przyjaciół. Taki właśnie klimat powstał w naszej szkole 20 grudnia 2019 roku. Tego dnia odbyło się spotkanie wigilijne z udziałem całej społeczności szkolnej oraz licznie przybyłych członków rodzin naszych uczniów.

Dzień rozpoczął się od obejrzenia apelu. W świąteczny nastrój wszystkich uczestników uroczystości wprowadziły dzieci z klasy piątej, siódmej i oddziału przedszkolnego. Było wspólne kolędowanie oraz chwile refleksji nad cudem Narodzenia Pana. Występujący uczniowie zachwycili zebranych swoimi umiejętnościami recytatorskimi, pięknymi strojami, świąteczną scenografią, zdolnościami wokalnymi i talentem muzycznym. Przedstawienie nagrodzono gromkimi brawami.

Następnie ciepłe słowa skierowała do zebranych dyrektor naszej szkoły pani Katarzyna Pierzchała. Życzyła wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych miłości.

Po części artystycznej zebrani zasiedli do wspólnej wieczerzy. Dzielono się opłatkiem, składano świąteczne życzenia. Na stole nie zabrakło tradycyjnych potraw: barszczu, pierogów z kapustą czy ryby po grecku przygotowanych przez Szkolną Radę Rodziców. Miłym zwieńczeniem dnia było spotkanie z Mikołajem, który obdarował dzieci słodkościami.

Monika Zawada

SZKOLNA WIGILIA