09 grudnia 2019 14:42 | Aktualności

AIDS - To ważne!

Z okazji Światowego Dnia AIDS obchodzonego 1grudnia z inicjatywy Pani Justyny Wiśniewskiej-Jasińskiej i Pani Aleksandry Gągalskiej zorganizowana została prelekcja poświęcona tematyce HIV i AIDS dla uczniów klas VI-VIII. Głównym celem spotkania było uświadomienie młodzieży czym jest wirus HIV i AIDS, jakie są drogi zakażenia, jak niebezpieczny jest to wirus oraz jakie są sposoby  zapobiegania. Na początku zajęć młodzież była niepewna swojej wiedzy, pełna obaw co do osoby będącej zakażonej wirusem HIV. My jako wychowawcy poinformowałyśmy uczniów, że dzisiejsze zajęcia rozwieją ich wątpliwości i strach, a uświadomią  prawdziwe ryzyko zakażenia. Uczniowie w trakcje zajęć obejrzeli krótki film edukacyjny, który zawierał niezbędne informację dotyczące tematyki HIV i AIDS. Zadawali pytania, gdy byli niepewni wiedzy na temat zakażenia wirusem, wspólnie rozwiewali wątpliwości prowadząc dyskusje. Młodzież miała również okazję pracować w grupach, w których to rozwiązywali krzyżówkę, udzielali odpowiedzi czy w codziennych kontaktach istnieje ryzyko zakażenia HIV oraz wykonali plakat w formie haseł przestrzegający przed śmiertelnym wirusem. Zajęcia były okazją do sprawdzenia wiedzy naszych uczniów, jak również uwrażliwienia ich na osoby, które żyją z HIV by okazywać im pomoc, wsparcie i zrozumienie.

Aleksandra Gągalska