"Gdy wszyscy myślą, że się czegoś nie da zrobić, wtedy pojawia się ten który nie wie, że się nie da i to robi" A.Einstein ::TWOJA SZKOŁA - TWOJA PRZYSZŁOŚĆ::"Opowiedz mi, a wkrótce zapomnę. Pokaż mi, może zapamiętam. Pozwól mi dotknąć, a zrozumiem" Kartezjusz

Aktualności

02 grudnia 2019 14:35 | Aktualności

Andrzejki 2019

Dnia 29 listopoada uczniowie Szkoły Podstawowej w Piecniku bawili się na dyskotece zorganizowanej z okazji ANDRZEJEK. Niegdyś wróżby andrzejkowe miały charakter wyłącznie matrymonialny, przeznaczone były tylko dla niezamężnych dziewcząt. W dzisiejszych czasach jest trochę inaczej, obchody imienin Andrzeja stanowią pretekst do wspólnej zabawy. Aby tradycji stało sie zadość uczennice klasy szóstej: Laura Szymańska, Paulina Szwarcrok, Lidka Chrobak oraz Patrycja Kozioł, wcieliły się w role wróżek i czarownic. Dziewczyny przeprowadziły, w klimatycznie przystosowanej do tego celu sali, seanse wróżenia dla wszystkich chętnych uczniów, ich asystentem był Janusz Mittmann, który doskonale sprawdził się pilnując kolejności wejść do sali wróżb. Oczywiście wszystkie czary i przepowiednie miały pozytywne zakończenie, dające uczestnikom seansów nadzieję na świetlaną przyszłość i długie życie w szczęściu i radości. 

W tym roku świetnie spisali się również uczniowie najstarszych klas, odpowiedzialni za przygotowanie i dobór muzyki. To dzieki nim wszyscy się świetnie bawili. Oczywiście nie zabrakło również szkolnej kawiarenki. Rada Rodziców zadbała o jej sprawne działanie, tak by nikt nie wyszedł z imprezy głodny lub spragniony.

Renata Molka

Przeczytano: 422 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: