02 grudnia 2019 14:27 | Aktualności

Dzień Życzliwości i Pozdrowień w Szkole Podstawowej Piecniku

"Jeśli usuwa się z życia miłość i życzliwość,

to usuwa się wszelką przyjemność".

Cyceron

Dzień Życzliwości został ustanowiony w 1973 roku jako World Hello Day. W tym właśnie roku miał miejsce konflikt pomiędzy Egiptem a Izraelem: wojna ta stała się impulsem dla powołania święta przez dwóch młodych Amerykanów. W zamyśle, dzień ten ma przypominać, że wzajemna życzliwość to początek i podstawa budowania pokoju i owocnych relacji międzyludzkich. 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Święto to jest z nami już od 1973 roku, obchodzenie tej uroczystości jest wyjątkowo miłe i przyjemne.

I tak 21 listopada już po raz kolejny obchodziliśmy  w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, aby podkreślić jak ważne dla każdego człowieka jest: potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, uprzejmości, życzliwości, uznania, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym.

Przygotowaliśmy się do tego święta bardzo solidnie. W naszej szkole dominował kolor żółty – kolor optymizmu i radości. Szkoła została udekorowana – oczywiście na żółto, wszyscy uczniowie i nauczyciele byli ubrani na żółto bądź też mieli żółte akcenty ubioru.

W naszej szkole z okazji tego dnia funkcjonowała szkolna „Skrzynka życzeń i pozdrowień”. Każdy, kto chciał przygotować komuś miłą niespodziankę, mógł wrzucić do skrzynki kartkę z życzeniami, które zostały zebrane i dostarczone przez naszych szkolnych wolontariuszy. Na holu szkolnym zawisły ogłoszenia – dobre słowa i pozdrowienia. Każdy mógł wręczyć karteczki z ciepłym słowem wybranej osobie.

Z okazji tego wyjątkowego uczniów naszej szkoły spotkała jeszcze jedna miła niespodzianka zamiast szczęśliwego numerka, wszystkie osoby ubrane na żółto były zwolnione z odpowiedzi ustnej.

Był to dzień wyjątkowy; pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji, a każdy postępował w myśl zasady: „ Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany”.