21 listopada 2019 21:12 | Aktualności

"Inny chłopak" - spektakl teatralny

„...dzięki teatralnej edukacji człowiek staje się pełniejszy, bardziej wrażliwy na sytuacje i losy ludzkie, głębiej zaangażowany w tworzenie rzeczywistości, w której żyje i która warunkuje jego działalność.”

Bogdan Suchodolski

19 listopada br. uczniowie klas V-VIII obejrzeli w Wałeckim Centrum Kultury spektakl profilaktyczny o tolerancji pt. „Inny chłopak” , inspirowany powieścią R. J. Palacio pt. „Cudowny chłopak”.

Głównym bohaterem jest nastoletni chłopiec, który na skutek choroby zewnętrznie różni się od swoich rówieśników. Poznając go bliżej, widzimy bardzo inteligentnego młodego człowieka, który zaskakuje swoją dojrzałością, rozbraja błyskotliwością i poczuciem humoru. August każdego dnia musi mierzyć się z tym, że otaczający go ludzie oceniają jego powierzchowność (a w zasadzie wygląd twarzy zdeformowanej chorobą), a nie jego wnętrze, charakter.

Spektakl skłania do refleksji, uczy akceptacji, tolerancji, pokazuje prawdziwy sens życia. To opowieść o przyjaźni, miłości, o wyjątkowości każdego z nas. Organizatorem wyjazdu była pani Barbara Klimczyk.

Barbara Klimczyk

20191121_125757.jpg