14 listopada 2019 12:56 | Aktualności

Konkurs Informatyczny BÓBR

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Piecniku przystąpili do kolejnej edycji konkursy informatycznego. Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. „Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.” Tegoroczny Bóbr został objęty patronatami honorowymi Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Nasi uczniowie uczestniczyli w nim w dniu 14 listopada 2019, startując w grupie Benjamin, skierowanej do uczniów klas 4-6. Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z różnego rodzaju zadaniami testowymi, zadania rozwiązywali zalogowani na platformę cyfrową dzwonek.pl. Aby umożliwić im udział w zawodach należało wcześniej założyć im konta dostępu do platformy i zgłosić chęć uczestnictwa w konkursie. Wyniki, zgodnie z zapowiedziami organizatorów konkursu, będą znane dopiero w grudniu.

Renata Molka