05 października 2019 16:01 | Aktualności

PODCHODY MATEMATYCZNE

Dnia 26 września w Szkole podstawowej w Piecniku zostały zorganizowane  podchody matematyczne pod hasłem „Ile to jest 7×8?”. Było to kolejne działanie realizowane w ramach projektu „Matematyczny agent w Piecniku” finansowanego przez fundację mBanku. Wzięli w nich udział chętni uczniowie z klas IV – VI. Uczestnicy podchodów, pracując w grupach podczas realizacji zadań, rywalizowali ze sobą rozwiązując zagadki i łamigłówki matematyczne dotyczące tabliczki mnożenia. Jednocześnie świetnie się bawili spędzając wspólnie czas na Świerzym powietrzu. Podchody zapewniły uczniom rozrywkę, a przede wszystkim wzbogaciły ich dotychczas nabytą wiedzę dotyczącą tabliczki mnożenia. Dzieci musiały odnaleźć na terenie naszej wioski sześć miejsc z zadaniami do rozwiązania. O zwycięstwie decydowała suma punktów uzyskanych  za poprawne wykonanie zadań oraz za czas przybycia na metę. Wszyscy spisali się na metal, a wygraną drużynę czekała na mecie bardzo miła niespodzianka. Gratulujemy!

W organizację podchodów włączyli się uczniowie klasy VII: Aurelia Groszewska, Marcin Janiszewski, Krystian Jasiński i Bartosz Kalinowski za co należą im się serdeczne podziękowania od ich młodszych koleżanek i kolegów oraz nauczycielek matematyki.

Monika Zawada