16 września 2019 08:57 | Aktualności

KONKURS plastyczny pod hasłem przewodnim „Moja mleczna kraina”

Pod koniec zeszłego roku szkolnego, gdy większość uczniów snuła już plany wakacyjne, siedmioro pierwszoklasistów, ochotników, postanowiło spróbować swoich sił w konkursie plastycznym organizowanym przez Szczeciński Związek Hodowców Bydła, pod hasłem „Moja mleczna kraina”.

Celem konkursu było promowanie i rozpowszechnianie wśród uczniów szkół podstawowych zasad prawidłowego żywienia, w szczególności codziennego spożywania mleka i przetworów mlecznych oraz doskonalenie umiejętności plastycznych. Na wyniki konkursu wszyscy czekali całe wakacje. Spośród 438 prac nadesłanych na konkurs, nagrodzono 47.

21 sierpnia 2019 roku, na liście zwycięskich prac,  znalazły się dwie prace obecnych już drugoklasistów. Praca Alicji Matusiak oraz praca Mikołaja Jankowskiego zdobyły wyróżnienia w kategorii klas I-III.

Nagrody i pamiątkowe dyplomy uczniowie wraz z rodzicami odebrali 8 września 2019 roku, podczas Targów Rolnych Agro Pomerania w Barzkowicach.

Serdecznie Gratulujemy!

Beata Kolasińska