05 września 2019 19:29 | Aktualności

ROZPOCZYNAMY NOWY ROK SZKOLNY - 2019/2020

2 września 2019 r., w Szkole Podstawowej w Piecniku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Podczas uroczystości uczniowie  Szkoły zaprezentowali program artystyczny z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej zatytułowany:

„ Jak wspomnień ślad

wraca dziś pamięć o  tych,

których nie ma… „

W pierwszej części przedstawienia narratorzy  przypomnieli zgromadzonym najważniejsze wydarzenia z tego  okresu. Narrację przeplatały wzruszające wiersze, pieśni oraz oryginalne nagrania ostatnich komunikatów radiowych i odgłosy bombardowań.

Druga część poświęcona była nowemu, rozpoczynającemu się tego dnia, roku szkolnemu. Tutaj uczniowie zaprezentowali również kilka wesołych wierszyków oraz wspólnie odśpiewali piosenkę „Za nami wakacje”.

Po części artystycznej głos zabrali: Pan Piotr Pawlik – Burmistrz Mirosławca oraz Pani Dyrektor Katarzyna Pierzchała, witając wszystkich zgromadzonych i życząc uczniom samych sukcesów w nowym roku szkolnym.

W montażu słowno – muzycznym wzięli udział:  Maja Bednarek, Bartek Kalinowski, Patrycja Kozioł, Marysia Janiszewska, Nikola Podkowa, Nikola Antczak, Marysia Szymczak, Lena Nicpoń, Klaudia Kurczewska, Zuzia Kalinowska, Tatiana Nicpoń.

Za scenariusz apelu, oprawę muzyczną i dekorację  odpowiedzialne były: pani Anna Kozłowska –Oleksińska oraz pani Renata Molka. Obsługą sprzętu nagłaśniającego zajął się pan Roman Żerebiło.

Ta wyjątkowa uroczystość na długo pozostanie w naszych sercach i pamięci.

Anna Kozłowska-Oleksińska