27 sierpnia 2019 19:44 | Aktualności

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

W promieniach słońca, z wysoką temperaturą za oknami, z drżeniem serc oraz w  niezwykłym anturażu dekoracji specjalnie przygotowanej na tę wspaniałą uroczystość, 19 czerwca br. Absolwenci klasy III gimnazjum oraz klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Piecniku po raz ostatni wystąpili przed całą społecznością szkolną, przed swoimi rodzicami, nauczycielami i kolegami.

Nie zabrakło stałego elementu, który na dobre wpisał się w tradycję ukończenia szkoły przez najstarszych uczniów, a mianowicie odtańczonego z gracją Poloneza, a także uroczystego ślubowania Absolwentów. W rolę prowadzących, którzy czuwali nad etapami oraz poprawnością całego scenariusza, wprowadzającymi zebranych w poszczególne części słowno – muzyczne wcielili się: Aurelia Groszewska uczennica klasy VI oraz Eryk Antczak – uczeń klasy VII. Natomiast za obsługę sprzętu grającego i nagłośnienia odpowiedzialni byli również uczniowie klasy VII: Denis Mittmann i Damian Zając. W poczcie flagowym wystąpili: Laura Szymańska z klasy V, Oliwia Grabska – uczennica klasy VI i Albert Morzyc z klasy VII.

Programowi artystycznemu, przygotowanemu przez Absolwentów przyświecały słowa Walta Disneya: Statki w porcie są bezpieczne, ale stanie w porcie nie jest ich przeznaczeniem. Przypomnieliśmy sobie, jak to było, kiedy ta młoda marynarska brać zawitała do naszej szkolnej zatoki. 19 czerwca 2019 roku dobiegł końca szkolny rejs naszych uczniów. Trwał 668 dni. Wzięło w nim udział 22 adeptów, których wyszkolenia podjęło się 54 kapitanów. Nasi uczniowie pływali 192 godziny po morzu faktów historycznych, 156 godzin po wodach biologii i geografii. 144 godziny krążyli wśród doświadczeń chemicznych, 736 godzin błądzili po meandrach języka polskiego i języków obcych. Czasem złe wiatry zagnały ich gdzie indziej niż do brzegów matematyki czy fizyki. Niektórzy na wyspach zapomnienia spędzili wiele czasu, ale pod czujnym okiem sternika odnajdywali właściwą drogę.

Zdarzały się burze i sztormy. Wtedy Absolwenci musieli wykazać się zdobytą wiedzą i wykorzystać swoje umiejętności, by wyjść z opresji obronną ręką, móc płynąć dalej, poszerzać i odkrywać nowe horyzonty. Bywały też chwile bardzo przyjemne, kiedy morska bryza owiewała ich umysły i lekko dryfowali po wodach nauki, odkrywając nowe gatunki fauny i flory, różne zjawiska językowe, prawa fizyczne i chemiczne. Niektórym tak bardzo spodobała się ta podróż po morzu wiedzy, że postanowili wypłynąć na szerokie wody i sprawdzić się w samotnej walce z żywiołem. Wykazali się i wiadomościami, i umiejętnościami, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.  Za te wszystkie szanse, wskazane drogi i morze wskazówek, które sprawiły, że było im tutaj wręcz idealnie, oraz wiarę w to, że idealnie będzie nadal, nasi uczniowie złożyli piękne słowa podziękowania wierszem i piosenką, powodując, że niejednokrotnie wiele osób uroniło łzę.

Rejs naszych absolwentów szczęśliwie dobiega końca. Z pewnością długo będą go pamiętać. Nie zapomnieli też o swoich  kapitanach, z różnych powodów. Wykorzystując ostatnią okazję, przekazali im swoje myśli i odczucia.

Tą wzruszającą chwilą podziękowań zakończył się występ Absolwentów. Nadszedł czas na podsumowanie ich osiągnięć i wręczenie świadectw oraz listów gratulacyjnych rodzicom z rąk Pani Dyrektor – Katarzyny Pierzchały oraz wychowawczyń:
klasy III gimnazjum: pani Agaty Boruch – Jaszczyk oraz wychowawczyni klasy ósmej: pani Moniki Matuszak. Następnie Pani Dyrektor oraz Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Agnieszka Januszewska wręczyły świadectwa z biało – czerwonym paskiem uczniom wyróżniającym się w nauce, zaś gość specjalny, pan Dariusz Bartosik – zastępca Burmistrza Mirosławca, wręczył nagrody za najwyższe wyniki i osiągniecia uczennicy klasy IV – Amelii Zawadzie oraz uczennicy klasy III gimnazjum, ufundowane przez Pana Piotra Pawlika, Burmistrza Mirosławca.

Tutaj  dobiegła końca podróż naszych Absolwentów, opuszczając statek, pożegnali się z nami, zeszli na ląd, który jest nowym wyzwaniem. Choć budzi w naszych uczniach niewielkie obawy, to jednak kusi nieznanym. Z optymizmem wyruszają w dalszą podróż pełni wiary, iż zdobyte w czasie tego szkolnego rejsu: wiedza i umiejętności, pozwolą im pewnie kroczyć przez życie, odkrywać jego tajemnice i podejmować wyzwania.

Życzymy naszym Absolwentom dużo wspaniałych i słonecznych chwil, obfitujących w niezapomniane przeżycia i nowe doświadczenia. Wielu fascynujących dróg z widokiem na nowe horyzonty. Szczęśliwej drogi już czas!

NAJLEPSI UCZNIOWIE W ROKU SZKOLNYM 2018/2019:

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

3. Anita Matusiak 5,27

4. Oliwia Iwańczak 5,11

5. Tomasz Janiszewski 4,77

UCZNIOWIE ZE 100% FREKWENCJĄ:

1. Zofia Bartosik, klasa I SP

2. Krystian Jasiński, kasa VI SP