17 czerwca 2019 18:40 | Aktualności

Piknik w szkole

Rodzinnie i wesoło spędzili czas uczniowie Szkoły Podstawowej w Piecniku w poniedziałek 17 czerwca 2019r. Rada Rodziców zaprosiła całą społeczność szkolną na przedwakacyjny piknik. Na dziedzińcu szkolnym pojawiły się stoiska z napojami, popcornem oraz słodkimi arbuzami.  Przygotowano olbrzymi grill, który umożliwił upieczenie pysznych kiełbasek dla wszystkich uczniów. Serwowanych  później ze świeżutkimi bułkami. Nie zabrakło również lodów.

Dzieci w swobodnej atmosferze, na świeżym powietrzu, spędziły czas na grach i zabawach. Ci którym doskwierał upał i zmęczyli się zabawą mogli skryć się w cieniu drzew siadając na przyniesionych z domu kocykach. Dodatkową atrakcją była możliwość skorzystania z usług „nieomalże profesjonalnych”  wizażystów.  W  te role wcielili się uzdolnieni plastycznie uczniowie najstarszych klas, ozdabiając z zapałem twarze swoich młodszych koleżanek i kolegów. Nie zabrakło również chętnych do przejażdżki zabytkowym motocyklem, oczywiście z zapewnieniem wszelkich zasad bezpieczeństwa małych pasażerów.

Dla uczniów klas IV-VI zorganizowano zabawę w podchody. Klasy, pod opieką swoich wychowawców,  wyruszyły w teren zaopatrzone w instrukcję gry. Grupy, starając się zdobyć jak największą ilość punktów musiały wykazać się różnymi umiejętnościami. Po zaliczeniu wszystkich etapów zabawy młodzież dołączyła do pikniku.

W imieniu całej społeczności szkolnej serdecznie dziękujemy rodzicom zaangażowanym w organizację imprezy. Włożyli wiele wysiłku by ten dzień był atrakcyjny dla wszystkich dzieci.

Renata Molka

festyn