11 czerwca 2019 11:45 | Aktualności

XVI Turniej Wiedzy Prewencyjnej – „Bądź bezpieczny” – Wałcz 2019

7 czerwca 2019 roku, nasi pierwszoklasiści próbowali swych sił w swoim pierwszym pozaszkolnym konkursie organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Wałczu.Trzyosobowa drużyna w składzie: Bartosik Zofia, Czuba Antonina, Matusiak Alicja, wyłoniona w eliminacjach klasowych, wzięła udział w XVI Turnieju Wiedzy Prewencyjnej „Bądź bezpieczny”.

Celem turnieju była popularyzacja wśród dzieci wiedzy prewencyjnej i ogólnych zasad bezpieczeństwa (w tym ruchu drogowego), popularyzacja i rozwijanie kultury fizycznej oraz wyrabianie u dzieci pożądanych zachowań propagujących zdrowy tryb życia.

Każda drużyna rywalizowała w 2 etapach. W pierwszym etapie turnieju dziewczęta odpowiadały na pytania zawarte w kartach pracy, zaś w etapie drugim uczestniczki rywalizowały z innymi drużynami w kilku konkurencjach sportowych.

Dziewczyny dały z siebie wszystko, walczyły uparcie i zawzięcie do końca. Mimo, iż nie zajęły czołowych miejsc, wracały uśmiechnięte z upominkami od organizatorów. Utrwalone podczas turnieju wiadomości i umiejętności na pewno przydadzą się Zosi, Ali i Antosi podczas zbliżających się wakacji.

Do turnieju przygotowywała swoje podopieczne pani Beata Kolasińska oraz rodzice, którzy utrwalali w domu ich wiedzę.

Beata Kolasińska