11 czerwca 2019 10:34 | Aktualności

Gminny Dzień Dziecka

31 maja 2019r. o godzinie dziesiątej na boisku zapasowym przy Szkole Podstawowej w Mirosławcu pojawili się uczniowie Szkoły Podstawowej w Piecniku by wspólnie ze swoimi koleżankami i kolegami z pozostałych placówek oświatowych  obchodzić Gminny Dzień Dziecka. Na zgromadzone tam dzieci czekało wiele atrakcji. Swoje stoiska wystawił Urząd Miejski w Mirosławcu, Nadleśnictwo Mirosławiec, 12 Baza Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu, Ochotnicza Straż Pożarna w Mirosławcu i Piecniku oraz Powiatowa Komenda Policji w Wałczu. Zorganizowana przez gospodarzy uroczystości loteria fantowa zapewniła wszystkim radość z wygranej, wszystkie losy były szczęśliwe. Natomiast instruktorki z Ośrodka Kultury w Mirosławcu zorganizowały dla dzieci konkurencje sprawnościowe na torze przeszkód. Na dziedzińcu szkoły można było spróbować swoich sił na ściance spinaczkowej. Na najmłodszych uczestników imprezy czekały dmuchane zamki i zjeżdżalnie. Głodnych nakarmiono pyszną grochówką, a żołnierze wojsk amerykańskich ozdabiali twarze dzieciaków malunkami oraz częstowali watą cukrową. Nad dobrą zabawą przez cały czas czuwali, przebrani w stroje cyrkowych klownów, Burmistrz Mirosławca pan Piotr Pawlik oraz Przewodniczący Rady Miejskiej pan Piotr Czech.

Renata Molka