11 czerwca 2019 09:32 | Aktualności

WIELKA MAPA POLSKI

W Polsce naprawdę jest co zwiedzać …

… dlatego właśnie wychowawczynie klas 1-3, razem ze swoimi podopiecznymi, rozpoczęły niezwykłą przygodę, biorąc udział w ogólnopolskiej akcji „Wielka Mapa Polski”.

Akcja ma na celu wymianę pocztówkową między szkołami w całej Polsce, które podobnie jak nasi uczniowie do niej przystąpili.   Od wydawnictwa WSiP klasy otrzymały mapę fizyczną Polski, na której odnajdują ciekawe miejsca znajdujące się w najbliższej okolicy i zaznaczają miejscowości, z których przychodzić będą pocztówki.

Każda z klas wysłała już pocztówki na adresy klas partnerskich w innych częściach Polski.  Wszyscy z niecierpliwością oczekują na odpowiedź.

Akcja ma ogromny walor edukacyjny, ponieważ:

• Dzieci uczą się jak poprawnie adresować i pisać listy oraz pocztówki,
  • Nawiązują kontakty między innymi szkołami i uczniami,
  • Promują swój region, szkołę i klasę,
  • Poznają różne zakątki swojego kraju.

Opiekunki akcji: Beata Kolasińska, Aleksandra Gągalska, Anna Kosikowska.