03 czerwca 2019 13:34 | Aktualności

Zagroda żubrów

27 maja 2019r. dzieci z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Piecniku wraz ze swoją wychowawczynią i z grupą rodziców wybrali się na wycieczkę klasową do zagrody żubrów w Jabłonowie.

Wycieczka obejmowała spacer z przewodnikiem po całej zagrodzie celem zapoznania się z rodziną żubrów, danieli i rysiem. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści przewodnika o zwierzętach, jak również dzieliły się swoimi wiadomościami. Miały możliwość osobiście karmić żubry marchewką przygotowaną w koszach. Największa niespodziankę i ogrom wrażeń sprawił dzieciom dostojnie spacerujący tuż przy ogrodzeniu ryś. Kolejnym miłym zaskoczeniem było przygotowane ognisko, przy którym dzieci z pomocą rodziców piekły kiełbaski i słodkie pianki, a  po smacznym posiłku był również czas na zabawy w chowanego i w berka oraz na zakup pamiątek.

Dzięki życzliwości pracowników zagrody wycieczka została zorganizowana w poniedziałek, dzień tygodnia gdy ośrodek jest zwykle zamknięty dla zwiedzających - za co serdecznie dziękujemy.

Lidia Zamrzycka