28 maja 2019 21:56 | Aktualności

Turniej Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym – etap wojewódzki

Dnia 22 maja czworo uczniów klasy piątej, pod opieką pani Moniki Zawada, udało się do Koszalina na etap wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Szkołę reprezentowała Lidia Chrobak, Mateusz Grygiel, Wojciech Matusiak i Laura Szymańska.

Tego dnia do Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego przybyło 14 drużyn z powiatów naszego województwa, które rywalizowały  w I kategorii wiekowej (10 – 12 lat). Turniej ten jest bardzo widowiskowy, bo wierzyć się nie chce, że na rowerach można jechać aż tak perfekcyjnie. Uczy również dzieci zachowań na drodze i jak udzielać pomocy przedmedycznej. Rywalizacja odbywała się w czterech konkurencjach. Był więc test ze znajomości przepisów ruchu drogowego i określania pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach oraz tor przeszkód, miasteczko komunikacyjne i udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Nad całością turnieju czuwali sędziowie z policji, egzaminatorzy z Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. W oczekiwaniu na wyniki uczniowie mogli pograć na matach edukacyjnych, sprawdzić się w konkurencjach sportowych oraz pojeździć rowerem po miasteczku komunikacyjnym.

Ostatecznie drużyna ze Szkoły Podstawowej w Piecniku zajęła VII miejsce, z czego możemy być bardzo dumni. Uczniów do konkursu przygotowali nauczyciele: pani Monika Zawada oraz pan Roman Żerebiło

Monika Zawada