28 maja 2019 21:33 | Aktualności

"Ku niepodległej"

Dnia 14 maja 2019 uczniowie klas 0-VIII oraz gimnazjum Szkoły Podstawowej w Piecniku wzięli udział w niezwykłej lekcji historii, upamiętniającej dążenia niepodległościowe Polaków. Zajęcia przeprowadzili członkowie Grupy Artystycznej REKONSTRUKTO.

Podczas dwugodzinnego spotkania uczniowie wysłuchali wielu ciekawych informacji dotyczących powstań narodowych oraz życia pod zaborami. Szczególne zainteresowanie wzbudziły stroje z epoki (szwoleżera, powstańca, kosyniera, oficera I brygady Legionów Polskich) oraz kolekcja replik broni używanych przez powstańców a także w trakcie I wojny światowej. Przybliżono uczniom rolę i legendę marszałka Józefa Piłsudskiego oraz legionów.

Ta lekcja na długo zostanie w pamięci uczniów Szkoły Podstawowej w Piecniku.

Renata Molka

rekonstrukcje