14 maja 2019 09:44 | Aktualności

Nasi górą w Turnieju BRD!

10 maja w Polsko–Niemieckim Centrum Kultury i Sportu w Człopie odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, którego celem jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży zasad i przepisów poruszania się po drodze, a także kształtowanie odpowiednich zachowań wobec innych uczestników  ruchu.

Wśród 12-stu drużyn biorących udział w konkursie znaleźli się uczniowie naszej szkoły, którzy startowali w dwóch kategoriach wiekowych. W grupie I (10 – 12 lat): Lidia Chrobak (klasa V), Mateusz Grygiel (klasa V), Wojciech Matusiak (klasa V), Laura Szymańska (klasa V). Natomiast w grupie II (13 lat i więcej): Bartosz Bąk (klasa IIIg), Klaudia Grabska (klasa IIIg) oraz Mateusz Jaszczyk (klasa IIIg).

Uczniowie w pierwszej kolejności rozwiązywali test z zakresu zasad i przepisów bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Drugą częścią turnieju było pokonanie niełatwego toru sprawnościowego oraz wykazanie się wiedzą praktyczną dotyczącą udzielania pomocy przedlekarskiej.

W ostatecznej klasyfikacji uczniowie  starszej grupy: Bartek, Klaudia, Mateusz zajęli V miejsce na X możliwych. Natomiast młodsza grupa w składzie: Lidia Chrobak, Mateusz Grygiel, Wojtek Matusiak i Laura Szymańskauplasowała się na I miejscu. Zwycięzcy turnieju oprócz pucharu, otrzymali nagrody rzeczowe w postaci hulajnóg. Ponadto jako najlepsi uczestnicy w swojej kategorii wiekowej będą reprezentować powiat wałecki w etapie wojewódzkim, który odbędzie się 22 maja w Koszalinie. Gratulujemy wszystkim osiągniętego sukcesu i trzymamy dalej kciuki za Lidię, Mateusza, Wojtka i Laurę.

Monika Zawada