08 maja 2019 18:00 | Aktualności

Święta majowe

Majowe święta kojarzą się z radością i nadzieją. Uczą patriotyzmu i właściwej postawy obywatelskiej. Tak też było i w tym roku w naszej szkole.

W dniu 30 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem swojej wychowawczyni  pani Lidii Zamrzyckiej przygotowały  dla całej społeczności szkolnej oraz dla swoich rodziców apel  z okazji świąt majowych.

Całość występu podzielona była na trzy części:  Święto Pracy, Święto Flagi oraz Święto Konstytucji 3 Maja. Każda z nich na początku zawierała  krótki wątek historyczny, który wzbogacił znaną już nam wiedzę historyczną o tych wydarzeniach, następnie dzieci  recytowały   wiersze tematycznie związane z poszczególnymi wydarzeniami a   piękne patriotyczne piosenki  i tańce narodowe oraz ludowe ubarwiły całość ( „Biel i czerwień”,  „Piosenka małego Patrioty”, „Majowa Jutrzenka” ,  „Zawody”, oraz tańce: trojak, kujawiak i polka)

Dzieci, ubrane stosownie do świąt, recytowały, śpiewały i tańczyły z wielkim zaangażowaniem, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami. Wszyscy widzowie zachwycili się wspaniałą pamięcią oraz aktorskimi zdolnościami najmłodszych członków naszej szkolnej społeczności.

Lidia Zamrzycka

Święta majowe