08 maja 2019 17:32 | Aktualności

„Młodzież zapobiega pożarom” – etap wojewódzki

27 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Lotników Polskich w Mirosławcu odbył się etap wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju „Młodzież zapobiega Pożarom”. Tego dnia do Mirosławca przybyło 60 najlepszych uczniów z całego województwa zachodniopomorskiego, wyłonionych w etapach powiatowych. Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły Amelia Zawada, która reprezentowała powiat wałecki w grupie klas I-VI. Uczestnicy startujący w trzech kategoriach wiekowych prezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy. Podobnie jak na szczeblu gminnym czy powiatowym zawodnicy w pierwszej  kolejności pisali test dotyczący pożarnictwa, ratownictwa, struktur PSP i OSP. Trójka uczestników z największą liczbą punktów po części pisemnej w części ustnej odpowiadała na przygotowane pytania ekspertów. Wszyscy startujący w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy Amelce osiągniętego sukcesu, bowiem jako pierwsza w historii naszej szkoły dotarła w konkursie pożarniczym do etapu wojewódzkiego.

Monika Zawada