11 kwietnia 2019 09:18 | Aktualności

SAMARYTANIE WSPIERAJĄ AKCJĘ POLA NADZIEI

Pola Nadziei to coroczna ogólnopolska kampania, której celem jest pozyskanie funduszy na rzecz opieki hospitacyjnej i paliatywnej osób ciężko chorych i ich rodzin, szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci, młodzieży i dorosłych na potrzeby osób cierpiących.

Żonkile to kwiaty, które są symbolem nadziei - przypominają o ludziach cierpiących, nieuleczalnie chorych, którzy potrzebują naszej pomocy i opieki w ostatnim, trudnym dla nich okresie życia. Poprzez swą łagodność i delikatność uświadamiają wyższe cele istnienia, oznaczając kruchość ludzkiej egzystencji. Wiosną, w okresie Wielkanocnym, kiedy żonkile zaczynają rozkwitać, w parafiach Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej wolontariusze Caritas wychodzą na ulice i rozdają te piękne kwiaty, kwestując na rzecz nieuleczalnie chorych przebywających w hospicjum im. Bpa Czesława Domina w Darłowie.

Samarytanie ze swoimi wielkimi sercami po raz kolejny przyłączyli się do akcji i 7 kwietnia br. w swoich miejscowościach rozdawali żonkile, zbierając fundusze dla potrzebujących.

Łącznie zebraliśmy: 416, 64 zł !!!

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy :)

glowna_program2019_1920x1080360x240.jpg

Justyna Wiśniewska-Jasińska