11 kwietnia 2019 09:05 | Aktualności

AKCJA PĄCZEK DLA AFRYKI

Od kilku lat Fundacja „Kapucyni i Misje” organizuje akcję „Wyślij pączka do Afryki”. Tegorocznej akcji przyświecało hasło „Podaruj dzieciom szkołę”. – akcja kładła nacisk na wsparcie edukacji, gdyż od niej zależy rozwój człowieka, a także całego społeczeństwa. Dlatego w tym roku fundacja chce m.in.stworzyć obwoźny plac zabaw dla dzieci w Czadzie, otworzyć szkołę alfabetyzacji dla dziewcząt, połączoną z nauką szycia na maszynach, a także otworzyć szkołę dla dzieci.

W Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie pracuje dwunastu polskich misjonarzy kapucynów. Ich obecność tam, często wykracza poza zadania związane z posługą kapłańską. Kapucyni dokarmiają osierocone, niedożywione dzieci, kopią studnie w wioskach, w których nie ma dostępu do bieżącej wody oraz budują szkoły, bo jak twierdzą, edukacja jest jedyną szansą na zmianę w sercu Afryki.

Nasi wspaniali wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas-Samarytanie wraz ze swoją opiekunką p. Justyną Wiśniewską -Jasińską postanowili przyłączyć się do pomocy. W tłusty czwartek sprzedawali słodkości i domowe wypieki na terenie szkoły. Przez cały marzec raz w tygodniu organizowali kawiarenkę na której można było zakupić przepyszne smakołyki. Nasza szkoła już trzeci raz pączkowała i ciastkowała,aby wspomóc projekty ojców misjonarzy.

Jak zawsze nasi uczniowie, pracownicy szkoły, rodzice oraz nauczyciele pokazali,że mają serca otwarte na potrzeby innych. Wszystkim, którzy włączyli się w akcję – bardzo dziękujemy! Szczególne podziękowanie kierujemy do pani Dyrektor Szkoły Podstawowejw Piecniku Katarzynie Pierzchała za możliwość zorganizowania kiermaszu w naszej szkole. Dziękujemy również rodzicom, którzy ponownie okazali nam wsparcie poprzez swoje wypieki pani Katarzynie Kalinowskiej,pani Barbarze Grabskiej, pani Annie Janiszewskiej oraz pani Beacie Stachurskiej, która nie ma dzieci w naszej szkole, ale słyszała o akcji i co roku wpiera nas swoimi wypiekami.

W tym roku w akcji "Pączek dla Afryki" uzbieraliśmy 628 złotych!!!

Pieniądze trafiły na konto Fundacji Kapucyni i Misje.

Razem rozwijamy dzieło miłosierdzia i czynimy wiele dobra ponieważ

ZAWSZE I WSZĘDZIE CARITAS Z PIECNIKA POMAGAĆ BĘDZIE:)

Justyna Wiśniewska-Jasińska