03 kwietnia 2019 20:26 | Aktualności

KARTKA WIELKANOCNA -uzdolnieni graficy komputerowi z Piecnika

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Piecniku przystąpili do udziału w konkursie na „Kartkę wielkanocną” zorganizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty panią Magdalenę Zarębską-Kuleszę. Konkurs był adresowany do uczniów szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie w dowolnym programie do tworzenia grafiki kartki. Każda szkoła mogła zgłosić maksymalnie pięć wybranych  prac. Zgodnie z regulaminem nagrodą w konkursie będzie publikacja najlepszych prac w formie Kartek Świątecznych oraz nagrody rzeczowe.

Prace konkursowe powstawały podczas lekcji  informatyki oraz zajęć komputerowych. Uczniowie klas IV-VI wykonywali je wykorzystując świetnie znany im program Paint, łącząc umiejętność wykorzystania różnych narzędzi tego programu ze zdolnościami plastycznymi i pomysłowością.  Natomiast uczniowie klasy VIII posługiwali się programem GIMP, tworząc swoją kartkę z fragmentów różnych zdjęć  (przydała im się umiejętność wycinania fragmentów obrazu i praca na warstwach).

Z satysfakcją można stwierdzić, że efekty pracy uczniów były bardzo ciekawe. Powstało wiele oryginalnych kartek wielkanocnych. Spośród nich wybrano pięć najciekawszych prac. I tak do konkursu zgłoszono prace następujących uczniów: Amelia Zawada klasa IV, Amelia Machczyńska klasa V, Wojciech Matusiak klasa V, Oliwia Grabska klasa VI oraz Agata Janiszewska klasa VIII. Możecie je obejrzeć na załączonych zdjęciach.

Kuratorium Zachodniopolskie kilka dni temu ogłosiło wyniki konkursu. Do organizatorów wpłynęło ponad 600 prac spośród których komisja konkursowa wybrała listę trzynastu laureatów. W tym gronie znalazła się uczennica Szkoły  Podstawowej w Piecniku, Oliwia Grabska.  Nasza szóstoklasistka otrzymała zaproszenie na uroczystość wręczania nagród do Szczecina, która odbędzie się w dniu 15 kwietnia 2019r. Gratulujemy sukcesuŚmiech

Renata Molka