01 kwietnia 2019 18:19 | Aktualności

Sukces w konkursie „Młodzież zapobiega pożarom”

Jak co roku w marcu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Młodzież zapobiega pożarom”. Jego głównym celem jest promocja przepisów pożarowych, historii, tradycji czy też sprzętu straży pożarnej. W tegorocznej 42 edycji szkołę podstawową na szczeblu gminnym reprezentowali: Amelia Zawada (kl. IV), Oliwia Grabska (kl. VI), Marcin Janiszewski (kl. VI), Bartosz Kalinowski (kl. VI), Bartosz Bąk (kl.IIIG), Klaudia Grabska (kl.IIIG), Kornelia Jasińska (kl.IIIG), Mateusz Jaszczyk (kl.IIIG) oraz Roksana Misztal (kl.IIIG). W pierwszej części konkursu uczestnicy pisali test zaznaczając odpowiednią odpowiedź. Pytania dotyczyły historii pożarnictwa, struktur PSP i OSP, przepisów i zasad przeciwpożarowych oraz ratownictwa. Piątka uczestników z największą liczbą punktów po części pisemnej, w części ustnej odpowiadała na przygotowane pytania ekspertów. W ostatecznej klasyfikacji do etapu powiatowego dostała się trójka naszych uczniów:

• w kategorii klas I – VI – Bartosz Kalinowski (I miejsce) oraz Amelia Zawada (II miejsce);
  • w kategorii klas VII, VIII, IIIG – Roksana Misztal (I miejsce).

Eliminacje powiatowe odbyły się 29 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Lotników Polskich w Mirosławcu. Podobnie jak na etapie gminnym konkurs rozpoczął się od pisemnego testu, który wyłonił najlepszych uczestników w każdej kategorii wiekowej. Wśród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Amelia, Bartek i Roksana. Najlepsi zawodnicy odpowiadali na wylosowane pytania. W wyniku przeprowadzonych eliminacji powiatowych Amelia Zawada zajęła I miejsce, Bartosz Kalinowski – IV miejsce w kategorii klas I- VI, a Roksana Misztal w kategorii klas VII, VIII, IIIG uplasowała się również na IV miejscu. Ponadto Amelia Zawada jako zwycięzca w swojej kategorii będzie reprezentować nasz powiat podczas eliminacji wojewódzkich 27 kwietnia 2019 roku, które odbędą się również w Mirosławcu. Gratulujemy wszystkim zdobytego sukcesu i trzymamy dalej kciuki za Amelkę.

Monika Zawada