28 marca 2019 10:45 | Aktualności

GOTOWI DO WIOSNY

Na pierwszy dzień wiosny każdy czeka z utęsknieniem. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Piecniku również, dlatego dnia 22 marca obchodziliśmy szkolny Dzień Wiosny pod hasłem „Gotowi do wiosny”. Tego dnia każda klasa ubrała się w barwny strój, z daleka były widoczne kolory tj. zielony, czerwony, żółty, czy niebieski. Uczniowie wraz z wychowawcami mieli za zadanie ułożyć hasło- rymowankę żegnające zimę, a witające wiosnę. Wszyscy świetnie się spisali. Cała społeczność uczniowska pod opieką nauczycieli udała się na wiosenny pochód wokół wsi. Każdy wziął ze sobą dobry humor. Klasy młodsze przy pomocy instrumentów perkusyjnych starały się wypędzić zimę. Nie zabrakło głośnych okrzyków oraz wiosennych rymowanek. Pogoda tego dnia dopasowała się do radosnego nastroju.

Głównym celem obchodów była integracja społeczności uczniowskiej oraz zwrócenie uwagi na zdrowe odżywianie się dzieci i młodzieży. Gazetka szkolna stworzona przez organizatorów przypominała o zasadach zdrowego stylu życia.

Wydarzenie zorganizowały: wychowawca klasy II Aleksandra Gągalska oraz wychowawca klasy III Anna Kosikowska.