"Gdy wszyscy myślą, że się czegoś nie da zrobić, wtedy pojawia się ten który nie wie, że się nie da i to robi" A.Einstein ::TWOJA SZKOŁA - TWOJA PRZYSZŁOŚĆ::"Opowiedz mi, a wkrótce zapomnę. Pokaż mi, może zapamiętam. Pozwól mi dotknąć, a zrozumiem" Kartezjusz

Aktualności

27 marca 2019 19:28 | Aktualności

KANGUR w Piecniku

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR to już tradycyjna forma rozwijania aktywności matematycznej uczniów Szkoły Podstawowej w Piecniku. W tym roku został on przeprowadzony w czwartek 21 marca.

Kilka minut po godzinie dziewiątej, po zakodowaniu kart odpowiedzi (a wbrew pozorom wcale nie jest to takie proste), dzieci i młodzież przystąpili do rozwiązywania zadań przeznaczonych dla swojej grupy wiekowej, począwszy od Żaczków z klasy II szkoły podstawowej aż do Juniorów z klasy III gimnazjum. Łącznie w konkursie wzięło udział 17 chętnych uczniów sposród dwudziestu, którzy zadeklarowali swój udział. Wszyscy oni na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali specjalny breloczek do kluczy, stanowiący kolejny pretekst do doskonalenia umiejętnosci logicznego i geometrycznego myślenia (breloczek jest zarazem układanką).

Na wyniki pracy uczniów trzeba będzie poczekać, jednak niezależnie od ilości zdobytych w teście punktów uczestnicy konkursu mogą czuć się dumni. Każdy z nich starał się najbardziej jak tylko potrafił, co doceniają nauczycielki matematyki.

 Renata Molka

Przeczytano: 211 razy. Wydrukuj|Do góry