27 marca 2019 19:28 | Aktualności

KANGUR w Piecniku

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR to już tradycyjna forma rozwijania aktywności matematycznej uczniów Szkoły Podstawowej w Piecniku. W tym roku został on przeprowadzony w czwartek 21 marca.

Kilka minut po godzinie dziewiątej, po zakodowaniu kart odpowiedzi (a wbrew pozorom wcale nie jest to takie proste), dzieci i młodzież przystąpili do rozwiązywania zadań przeznaczonych dla swojej grupy wiekowej, począwszy od Żaczków z klasy II szkoły podstawowej aż do Juniorów z klasy III gimnazjum. Łącznie w konkursie wzięło udział 17 chętnych uczniów sposród dwudziestu, którzy zadeklarowali swój udział. Wszyscy oni na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali specjalny breloczek do kluczy, stanowiący kolejny pretekst do doskonalenia umiejętnosci logicznego i geometrycznego myślenia (breloczek jest zarazem układanką).

Na wyniki pracy uczniów trzeba będzie poczekać, jednak niezależnie od ilości zdobytych w teście punktów uczestnicy konkursu mogą czuć się dumni. Każdy z nich starał się najbardziej jak tylko potrafił, co doceniają nauczycielki matematyki.

Renata Molka