27 marca 2019 18:49 | Aktualności

"POCAHONTAS"

W marcowy poniedziałek, tj. 18.03.19r. najmłodsi uczniowie z klas "0", I, II i III Szkoły Podstawowej w Piecniku udali się na przedstawienie teatralne pt. "Pocahontas" do Wałeckiego Centrum Kultury. Teatr przedstawiła grupa z Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa, z którym nasza szkoła współpracuje już od kilku lat. Wybraliśmy ją spośród innych ofert teatralnych z racji tego, iż wzbudza największe zainteresowanie wśród dzieci. Scena jest zawsze wyposażona w ciekawe, często interaktywne dekoracje, a aktorzy wielokrotnie zmieniają stroje oraz "współpracują" z widownią. Dzięki temu wielostronnie oddziaływują na wszystkie sfery intelektualnego i społecznego rozwoju uczniów.

W ciągu godzinnego występu, ze sceny "popłynął" przekaz o tym, że nie jest ważne, gdzie ktoś mieszka i jak wygląda (np. kolor skóry), bo wszyscy mieszkamy na jednej planecie i wszyscy musimy o nią dbać.

Anna Kosikowska