"Gdy wszyscy myślą, że się czegoś nie da zrobić, wtedy pojawia się ten który nie wie, że się nie da i to robi" A.Einstein ::TWOJA SZKOŁA - TWOJA PRZYSZŁOŚĆ::"Opowiedz mi, a wkrótce zapomnę. Pokaż mi, może zapamiętam. Pozwól mi dotknąć, a zrozumiem" Kartezjusz

Aktualności

14 marca 2019 14:44 | Aktualności

8 marca- Dzień Kobiet

Z okazji Miedzynarodowego Dnia Kobiet, obchodzonego w dniu 8 marca klasa VI oraz VIII pod opieką wychowawczyń pani Moniki Zawada i pani Moniki Matuszak zorganizowały apel. W klimat tego święta odbiorców wprowadziła piosenka Alicji Majewskiej „Być kobietą”. Prowadzące uroczystość: Karolina Krawczyk oraz Kinga Szczepaniak sprawnie przeprowadziły widownię przez wieki „Świętowania” Dnia Kobiet.

A wszystko zaczęło  się dawno, dawno temu …. a więc jeszcze w czasach Adama i Ewy ( w tej roli wystąpili Roksana Mucha oraz Albert Morzyc z kl. VII), następnie zajrzeliśmy do czasów epoki kamiennej, w których Krystian Jasiński obdarował Kaję Pobłocką kościanym grzebieniem. W czasach starożytnego Rzymu Marysia Bielawska podarowała Oliwii Grabskiej wieniec laurowy. W średniowieczu odważny rycerz Eryk Antczak z kl. VII „pani jego serca” Kindze Bąk wręczył kwiatki polne. W naszej podróży przez czasy i przestrzenie zajrzeliśmy też na chwilę do indiańskiej wioski Apaczów, a tam czekali na nas Bartosz Kalinowski oraz Marysia Bielawska.

Następnie przenieśliśmy się do  czasów bardziej współczesnych, gdzie Krystian Jasiński podarował Aureli Groszewskiej colę. Roksana Mittmann przeprowadziła wywiad z Misterem Roku 2019, czyli Arkadiuszem Wróbel. Zabawną scenkę miedzy żoną i mężem zaprezentował duet Oliwia Grabska oraz Bartosz Kalinowski.

Prowadzące uroczystość złożyły wszystkim kobietom: tym młodszy i tym starszym najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Kobiet, a Arek Wróbel symbolicznie przekazał z tej okazji bukiet kwiatów dla pani dyrektor.

Na zakończenie Kaja Pobłocka przypomniała wszystkim, że 10 marca obchodzony jest Dzień Mężczyzn oraz  złożyła wszystkim Panom najlepsze życzenia.

Organizatorzy apelu mają nadzieję, że widownia bawiła się tak dobrze, jak sami uczestnicy scenek.

Monika Zawada

Przeczytano: 279 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: