25 lutego 2019 20:11 | Aktualności

WARSZTATY JĘZYKA NIEMIECKIEGO

W czwartek 21 lutego2019r. naszą szkołę odwiedziła pani Kama Frąckowska-Pilarska. Przeprowadziła ona warsztaty języka niemieckiego z uczniami klasy VII, VIII oraz III gimnazjum. Tematyka warsztatów nawiązywała do recyklingu i ochrony środowiska. Warsztaty były nagrodą dla szkoły za wygraną w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Goethe Institut w Warszawie pt.: „Recycling? Na klar!” „Recycling? Oczywiście, że tak!”. Prace konkursowe przygotowały uczennice klasy VIII Karolina Krawczyk i Kinga Szczepaniak oraz duet Kaja Pobłocka i Roksana Mucha. Dziewczyny w nagrodę za swój wysiłek otrzymały plecaczki oraz przypinki a dla naszej szkoły zdobyły gry językowe i wielki atlas zwierząt w języku niemieckim Prace konkursowe wykonane zostały z materiałów, którym dano „nowe życie” z pomocą kreatywności dziewcząt, ich zdjęcia można zobaczyć na naszej stronie internetowej.

Z warsztatów uczniowie są bardzo zadowoleni. Poszerzyli swoją leksykę z tematu recykling, przypomnieli sobie, jak należy sortować śmieci i dlaczego jest to takie ważne, a to wszystko w sympatycznej atmosferze i z humorem. Uczestnicy warsztatów otrzymali drobne upominki – przypinki, słowniczki tematyczne oraz bransoletki.

Monika Matuszak