30 stycznia 2019 20:12 | Aktualności

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

„Choć czasami szron na głowie, to w sercu ciągle maj...”. Takie motto przyświecało spotkaniu w Szkole Podstawowej w Piecniku z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. 22 stycznia br. na zaproszenie wnucząt licznie przybyli ukochane przez nich Babcie i Dziadkowie.

Występ artystyczny rozpoczął się wspomnieniem niedawnych Świat Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Goście wysłuchali przepięknej piosenki „Kolęda dla wędrowca” w wykonaniu szkolnego chóru oraz skocznego utworu w wykonaniu uczniów klasy I pt.„Wesoły Nowy Roczek”.

I duzi i mali wiedzą, że Dzień Babci i Dziadka to  jedno z ważniejszych świąt w kalendarzu. To święto przede wszystkim rodzinne, bo rodzina jest najważniejsza! W rodzinny klimat wprowadzili obecnych uczniowie klasy III recytując wiersz „Bo rodzina – to rodzina”.

Uczniowie najmłodszych klas i przedszkolaki wierszem, piosenką, tańcem i grą na instrumentach wyrazili najukochańszym Babciom i Dziadkom swój szacunek, wdzięczność, przywiązanie i  miłość. Słowami wierszy i piosenek „malowali” ich portrety, wygranymi na dzwonkach melodiami przenieśli gości w lata ich dzieciństwa, układami tanecznymi wyrazili każdy ciepły dźwięk płynący z ich serc.

Program artystyczny zakończył się piosenką „Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia” , wspólnym odśpiewaniem przez występujących gromkiego „Sto lat” oraz wręczeniem dostojnym Gościom serduszek z życzeniami.

Babcie i Dziadkowie nie kryli wzruszenia i dumy ze swoich pociech. Po części artystycznej przyszedł czas na całusy i indywidualne życzenia, a także słodki poczęstunek dla wszystkich, który przygotowały mamy – członkinie Rady Rodziców. Uwieńczeniem spotkania była zabawa taneczna,  w której wszyscy zebrani z radością wzięli udział.

Nad przygotowaniem uczniów do uroczystości czuwały wychowawczynie: pani Lidia Zamrzycka (klasa „0”), pani Beata Kolasińska ( klasa I), pani Irena Czepulonis (klasa II ), pani Anna Kosikowska (klasa III). Ponadto w organizację spotkania zaangażowali się nauczyciele: pani Agata Boruch – Jaszczyk, pani Renata Molka, pan Roman Żerebiło.

Osobą odpowiedzialną za całość przygotowań była pani Barbara Klimczyk.

Barbara Klimczyk

DZIEŃ BABCI I DZIADKA