"Gdy wszyscy myślą, że się czegoś nie da zrobić, wtedy pojawia się ten który nie wie, że się nie da i to robi" A.Einstein ::TWOJA SZKOŁA - TWOJA PRZYSZŁOŚĆ::"Opowiedz mi, a wkrótce zapomnę. Pokaż mi, może zapamiętam. Pozwól mi dotknąć, a zrozumiem" Kartezjusz

Aktualności

02 stycznia 2019 21:52 | Aktualności

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „W krainie baśni braci Grimm”

Baśnie pochodzących z Niemiec braci Grimm cieszą się niesłabnącą popularnością zarówno wśród młodszych, jaki i trochę starszych czytelników. Do najsłynniejszych tytułów należą: „Kopciuszek”, „Jaś i Małgosia”, „Roszpunka”, „Czerwony Kapturek”, czy „Królewna Śnieżka”.

Konkurs plastyczny poprzedziło przypomnienie wybranej przez klasę bajki poprzez jej odczytanie.

Uczniowie chętnie sięgnęli po bajkowe postacie i posługując się różnymi technikami plastycznymi (np. pastele, plastelina, farby, wycinanki itp.) wykreowali swoje prace. W tym roku do prac plastycznych użyto nawet włóczki, dzięki czemu fryzura Roszpunki stała się jeszcze bardziej bujna.

Prace, zgłoszone na konkurs szkolny mile zaskoczyły organizatorkę konkursu swoim poziomem i pomysłowością. Po długich naradach, jury konkursu, wyłoniło zwycięzców, na których czekały upominki np. zestaw filiżanek, gra Simsy, zestaw gadżetów firmy Mercedes z Niemiec, płyty z bajkami, słodycze, biżuteria w kolorach flagi Niemiec, kubeczki, długopisy oraz notatniki itp. Każdy z uczestników otrzymał drobny upominek.

Prace jeszcze przez jakiś czas będzie można podziwiać na małej wystawie w sali numer 4.

Lista nagrodzonych

Klasy I- III

I- miejsce

Karol Borek kl. III

 

II- miejsce

Anna Golczyńska kl. III

 

III- miejsce

Patryk Ciach kl. III

Klasy IV- VI:

I- miejsce

Lidia Chrobak kl. V

 

II- miejsce

Mateusz Grygiel kl. V

 

III- miejsce

Paulina Szwarcrok kl. V

 

Wyróżnienia:

Oliwia Grabska kl. VI

Oliwia Pobłocka kl. V

Maja Bednarek kl. IV

Amelia Zawada kl. IV

Bartosz Kalinowski kl. VI

 

Przeczytano: 471 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: