02 stycznia 2019 21:30 | Aktualności

KALENDARZE ADWENTOWE

Kalendarze adwentowe to tradycja, która przyszła do nas z Niemiec i chyba już na dobre zadomowiła się wśród stęsknionych świąt dzieciaków.

W tym roku uczniowie klasy VII i VIII wykonali w grupach kalendarze adwentowe, które następnie sprezentowali uczniom klas młodszych, a więc przedszkolakom oraz uczniom klasy I, II i III. Prace były bardzo ciekawe i starannie wykonane, każda grupa miała inny, niepowtarzalny pomysł. We wnętrzu kalendarzy znalazły się słodkie łakocie, co niewątpliwie osładzi młodszym uczniom chwile oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Podczas wręczania kalendarzy widoczne było zadowolenie malujące się na twarzach młodszych uczniów. Inicjatorka akcji, nauczycielka jezyka niemieckiego pani Monika Matuszak, jest bardzo zadowolona z faktu, że na uczniów klas starszych można zawsze liczyć. Nasi uczniowie nie raz udowodnili, że chętnie zrobią coś dobrego dla innych - nie tylko w okresie świąt.

Monika Matuszak